PLATFORMA EDUKACYJNA

Gościmy

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

7.png
Odsłon artykułów:
1572709

Dnia 9 i 10 czerwca uczniowie Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie, wraz z opiekunem Panią Ewą Gorzko, udali się na wycieczkę do Wrześni, Konina, Kalisza i Gołuchowa, zorganizowaną przez Klub Historyczny im. Stefana Roweckiego „Grota” we Wrocławiu.

 

Wyjazd łączył w sobie elementy nauki, zabawy i wypoczynku.

 

Pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat strajku dzieci z Wrześni, które walczyły w obronie polskości oraz zintegrować się z uczniami innych szkół, którzy również brali udział w wycieczce. Następnie, w „Parku Makiet Mikroskola”,  obejrzeli makiety ze znanych filmów i ważnych wydarzeń historycznych, a także wzięli udział w warsztatach.

 

Kolejny dzień rozpoczął się od zwiedzania Kalisza i choć pogoda nie była sprzyjająca, duże wrażenie zrobiła na uczestnikach wycieczki tamtejsza starówka.

 

Kolejnym punktem wycieczki był wyjazd do „Muzeum Zamku w Gołuchowie”, w którym młodzież i opiekunowie przenieśli się na chwilę do innej epoki - podziwiali kolekcję malarstwa, piękną architekturę zamku i poznali jego historię.

 

Wycieczka była dla uczniów okazją do pogłębiania wiedzy i spędzenia czasu wolnego w aktywny i twórczy sposób. Rozbudziła w młodzieży zaciekawienie historią i zachwyt nad polską kulturą i krajobrazami.

 

Paulina Rakowska, Kinga Janiczek

Klasa 3c

 

22 czerwca 2017r. o godzinie 10:00 rozpocznie się Uroczyste Pożegnanie Klas III, które odbędzie się w sali gimnastycznej, gdzie spotka się cała społeczność szkolna.

 

Na początku uczniowie klas II i I pożegnają starszych kolegów. W dalszej części uroczystości odbędzie się podsumowanie roku szkolnego 2016/2017. Wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia m.in. za pracę w Samorządzie Uczniowskim, działalność wolontariacką oraz sukcesy sportowe.

 

 

Zapraszamy:

Dyrektor Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie,

Grono Pedagogiczne i Uczniowie 

 

       

1 października 2017r. rozpoczęła prace Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej drugiej kadencji przy Ministrze Edukacji Narodowej. Kadencja Rady potrwa do 30 września 2018 r. Zarządzenie w tej sprawie podpisała 28.09.2017r. minister Anna Zalewska.

W skład Rady wchodzi 16 członków – po jednym z każdego województwa – oraz ich zastępcy, którzy uczestniczą w obradach w przypadku nieobecności członka z danego województwa. Pracami Rady kieruje Przewodniczący.

Województwo dolnośląskie reprezentuje uczennica kl. III E Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie Małgorzata Kuśmierczyk – członek Rady.

Wiceminister Maciej Kopeć wręczył powołania 32 uczniom ze szkół gimnazjalnych i ponad-gimnazjalnych z całej Polski. Podczas spotkania wybrano przewodniczącego Rady, którym został Piotr Wasilewski z Suwałk.

 Rada ma charakter konsultacyjny. Do zadań Rady należy przedstawianie opinii,

w tym przedstawianie propozycji

w kwestiach dotyczących dzieci i młodzieży w zakresie oświaty i wychowania, szczególnie dotyczących planowanych zmian. Rada przyjmuje stanowiska i opinie w drodze konsensusu na posiedzeniach

i w trybie korespondencyjnego uzgodnienia stanowisk.

Posiedzenia Rady zwołuje Minister Edukacji Narodowej. Mogą w nich uczestniczyć także osoby zaproszone przez Ministra, które nie wchodzą w skład Rady.      

                                               

GRATULUJEMY MAŁGOSI SZCZEGÓLNEGO WYRÓŻNIENIA WŚRÓD MŁODZIEŻY

Z CAŁEJ POLSKI I ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACY W RADZIE.

                        Dyrektor Zuzanna Hauza , Rada Pedagogiczna, koleżanki i koledzy

                                                          Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie

 

Podkategorie

Szukaj na stronie

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń
wrzesień 2019
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Łap Zdrowie

Reforma edukacji

 

CERTYFIKATY I PROGRAMY


 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

Nie jesteśmy sami