PLATFORMA EDUKACYJNA

ARTYKUŁ

Bezpieczeństwo w sporcie

oraz budowanie własnego systemu wartości poprzez osiągnięcia sportowe

 

W dniu 26 listopada cała społeczność Gimnazjum uczestniczyła w uroczystym apelu. Spotkanie miało wyjątkowy charakter, uczestniczyli w nim zaproszeni goście - Wójt Gminy Żórawina Pan Jan Żukowski, Inspektor ds. Oświaty Pani Anna Lasota, Trenerzy Karate  Pan Jacek Lamot i Pan Dariusz Kwiecień oraz Rodzice Natalii Chrzanowskiej i Dawida Smyka uczniów  Gimnazjum. 

 

Uroczysty apel otworzyła Pani dyrektor Zuzanna Hauza, która przekazała nam wspaniałą wiadomość:  Natalia Chrzanowska z klasy 3R i Dawid Smyk z klasy 3A zdobyli w walce sportowej wspaniałe laury. 

Natalia jest tegoroczną Mistrzynią Polski i Mistrzynią Europy w kategorii kadetek  w Karate,
a Dawid zdobył Drużynowe Wicemistrzostwo Polski w Judo w swojej kategorii.

Wójt Gminy Żórawina wręczył naszym Mistrzom  sportowe stypendia, o które wystąpiła dla Natalii i Dawida Pani dyrektor Zuzanna Hauza, by wspomogło i ułatwiło dalszy rozwój sportowy. Na  tak ogromny sukces naszych uczniów składają się codzienne treningi, ogromna praca i czas poświęcony na to, co jest dla nich ważne. Sport kreuje w nich takie cechy jak: odwaga, waleczność, odpowiedzialność, systematyczność, sumienność i wytrwałość w dążeniu do celu. Takie cechy bardzo przydają się w codziennym życiu.   Nie byłoby również tych sukcesów, gdyby nie trenerzy którzy na co dzień na treningach przekazują im wiedzę i umiejętności, kształtują ich  charakter, motywują do pracy.  

 

Gratulując Natalii i Dawidowi, szczególne podziękowania kierujemy do Ich Rodziców Państwa Iwony i Grzegorza Chrzanowskich oraz Państwa Moniki i Krzysztofa Smyków za codzienne wspieranie swoich dzieci w dążeniu do celu. Takie wspólne działanie doprowadziło do sukcesów Natalii i Dawida, którymi możemy się dzisiaj cieszyć wspólnie  i być z Nich dumni, bo poprzez swoje sukcesy promują Gimnazjum oraz Gminę Żórawina.   

 

 

Po uroczystym apelu uczniowie gimnazjum spotkali się z trenerami Panem Jackiem Lamotem i Panem Dariuszem Kwietniem oraz z naszymi MISTRZAMI, by posłuchać, jaką drogę trzeba pokonać, by osiągnąć tytuł mistrza.  Odbył się również pokaz walki Natalii z trenerem. Byliśmy świadkami siły i skupienia, które prezentowała Mistrzyni Europy, łamiąc grubą deskę jednym uderzeniem pięści. Robiło to ogromne wrażenie na kolegach i koleżankach.

Po pokazie uczniowie mieli możliwość zadania pytań do trenerów jak i naszych Mistrzów.

W imieniu całej społeczności szkolnej składamy serdeczne gratulacje Natalii i Dawidowi i życzymy dalszej wytrwałości w osiąganiu sukcesów sportowych.

 

GALERIA