PLATFORMA EDUKACYJNA

 

 

 

Za nami kolejne spotkanie w ramach programu „Comenius” - na początku marca przedstawiciele 7 państw partnerskich, spotkali się na słonecznej Sycylii.

Przed wyjazdem skupiliśmy się na wykonaniu naszego zadania domowego – stworzeniu prezentacji na temat sposobów przeciwdziałania przemocy w naszej szkole i gminie. Z przyjemnością pochwaliliśmy się naszą działalnością wolontariacką i zajęciami pozalekcyjnymi, które kształtują w nas tolerancyjność i otwartość na potrzeby drugiego człowieka.

Na Sycylii mieliśmy okazję nie tylko nauczyć się włoskich piosenek, ale także do woli smakować przepysznej pizzy i innych specjałów lokalnej kuchni.

 

Dla Bartka Kłaka i Adriana wyjazd był niesamowitym doświadczeniem. Tak wspominają pobyt na Sycylii:

„Wyjazd dał mi okazję na poznanie nowych osób, ich zainteresowań, kultury, naukę języka angielskiego, ale

i włoskiego. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem wziąć udział w projekcie, bo dzięki niemu zdobyłem nowe doświadczenia. Miałem okazję zwiedzić ciekawe i piękne miejsca. Myślę, że zawarte tam przyjaźnie nie miną wraz z zakończeniem projektu.”

Bartłomiej Kłak, klasa IIr

 

„Dzięki temu wyjazdowi mogłem poszerzyć swój zasób angielskiego słownictwa, ale również opanować kilka słów po włosku. Ku mojemu zaskoczeniu uczniowie z innych państw chcieli nauczyć się mówić po polsku. Wielu z nich pamiętało proste zwroty, jeszcze z pobytu w Żórawinie. Szczególne wrażenie wywarły na mnie zabytki kultury rzymskiej oraz różnorodność stylów w architekturze. Miło będę również wspominał ludzi, którzy byli bardzo życzliwi i zawsze uśmiechnięci.”

Adrian Pytel, klasa IIr