PLATFORMA EDUKACYJNA

Notka sprawozdawcza

Integracyjne zebranie Samorządu Uczniowskiego odbyło się dnia 7.11.2012r. w sali 111. Rozpoczęło się około godziny 13:30, a zakończyło – po ciężkiej pracy- kilka minut po 15:00. Miało ono na celu zjednoczenie naszej grupy oraz usprawnienie pracy w poszczególnych sekcjach i udoskonalenie współpracy między nimi.

 

            Pracowaliśmy w zespołach, spisując swoje pomysły. Sekcja wolontariuszy zobowiązali się do zorganizowania dni takich jak: Światowy Dzień Życzliwości, Mikołajki, Walentynki oraz Dzień Kobiet. Obiecali także przeprowadzić akcje: Pola Nadziei, Paczka na Wschód, Nakręć się na Hospicjum!, zbiórkę makulatury na rzecz cierpiących koni i fundacji Gaja, Góra grosza.

Sekcja teatralna zaproponowała, że zorganizuje wieczór musicali, przygotuje plakaty oraz napisze scenariusze do przedstawień, np. na koniec roku.

Dziewczyny z sekcji gazetek usystematyzowały swoją pracę, ustalając daty, rozpoczęcia przygotowań materiałów na dane wydarzenia:

- 21.11. – Dzień Życzliwości (prace od 14.11.)

-29.11. – Andrzejki (prace od 22.11.)

-06.12. – Mikołajki (prace od 30.11.)

-12.12 – Tydzień Wolontariatu (prace od 7.12.)

17.12. – Święta Bożego Narodzenia (prace od 14.12.)

… oraz dekoracje na odleglejsze imprezy, takie jak: Ferie, Walentynki, Dzień Wiosny, Wielkanoc, Finał Pól Nadziei, Dzień Patrona, Wakacje.

Sekcja dekoracyjna wspierać będzie „gazetkowiczów”. Zajmie się organizacją imprez, utrzymywaniem porządku po ich zakończeniu, ligą klas oraz rozwieszaniem plakatów i ogłoszeń.

Uczniowie z sekcji informatycznej czuwać będą nad stroną internetową gimnazjum, drukować oraz publikować zdjęcia i pisać ogłoszenia.

            Po omówieniu prac wszystkich sekcji, został zawarty kontrakt między uczniami, a opiekunami samorządu, w którym ustalono stałe terminy spotkań.

Nasze wrażenia po spotkaniu? Jak najbardziej pozytywne!

 

Karolina Stolecka, klasa IIR