PLATFORMA EDUKACYJNA

Dnia 27.02.2013r. w naszym gimnazjum odbyło się szkolenie wolontariuszy należących do samorządowej sekcji. Spotkanie poprowadziła pani wykładowczymi z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, która także jest wolontariuszką. Opowiadała nam, jak przebiega nasza współpraca. Obejrzeliśmy również pokaz slajdów zawierający ciekawe informacje z życia hospicjum. Przedstawiono nam (na zdjęciach) niektórych podopiecznych fundacji, którzy są przewlekle i nieuleczalnie chorzy. Zobaczyliśmy sens naszej pracy, gdyż dzieci żyją w swoich domach razem z rodziną, a dzięki naszym zbiórkom i kwestom, to do nich przyjeżdżają lekarze, rehabilitanci, pielęgniarki oraz wolontariusze. Uświadomiliśmy sobie, kim naprawdę jest wolontariusz i jak wiele zależy od najdrobniejszego gestu pomocy. Dowiedzieliśmy się, że to nie tylko osoba pomagająca rodzinie, ale także ich przyjaciel, który stara się spełnić drobne marzenia dziecka, które z każdym dniem jest coraz bliżej śmierci.

  

Laura Solecka, kl.1b

 

,,Cieszę się, że w naszej szkole odbyły się warsztaty z wolontariatu. Dzięki Pani z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci mamy świadomość tego,

że pomagając nie tylko wspieramy innych, ale dajemy im szansę na lepsze życie.”

Paulina Piotrowska kl.2r

 

,,Pani z hospicjum pokazała nam, na czym na prawdę polega praca wolontariuszy. Starają się oni spełnić każde marzenie dziecka. Dla dzieci jest to coś więcej ... to nie są tylko wolontariusze

czy lekarze, to są przyjaciele.”

Karolina Szmuc kl.3c

 

,,Sądzę, że ostatnie spotkanie z panią z hospicjum było interesujące i przydatne. Dobrze jest wiedzieć, po co jest się wolontariuszem, komu i jak można pomóc. Wzruszyłam się, kiedy opowiadała o tych wszystkich ciężko chorych dzieciach, ale mam tę świadomość, że jakoś możemy im pomóc i umilić życie.”

Justyna Stasiak kl.2r

 

,,Zebranie z panią z hospicjum było bardzo ciekawe, dowiedziałam się, co tak na prawdę chodzi w wolontariacie. W prezentacji było dużo wzruszających momentów, które doprowadzały do łez. Myślę, że każdy powinien nieść pomoc innym, a szczególnie tym, którym życie niedługo się skończy.”

Kamila Rakowska kl.2r

 

,,Myślę, że na ostatnim spotjkaniu najbardziej zaciekawiło mnie to, że tak naprawdę wszyscy możemy pomagać dzieciom z hospicjum, każdy może być takim wolontariuszem np. zbierając nakrętki.”

Ania Bronowicka kl.2r