PLATFORMA EDUKACYJNA

 

Dnia 6.04.2013r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla uczniów klas szóstych. My, członkowie sekcji wolontariackiej, ubraliśmy

żółte koszulki promujące naszą akcję Pola Nadziei.

Z tej okazji każdy wolontariusz zobowiązany był przygotować pracę plastyczną, która zostanie wysłana na konkurs plastyczny do Hospicjum dla Dzieci we Wrocławiu.

 

Prace uczniów można było oglądać w sali 132, która w tym dniu stała się centrum dowodzenia całą akcją. Przed nią, na szkolnym korytarzu, była przedstawiana prezentacja multimedialna, podsumowująca zeszłoroczne działania i zachęcająca do dalszej pomocy. 


Nasi wolontariusze, podzieleni na trzy zespoły, dzielnie pomagali. Jedni zbierali datki, które przekazane zostaną do Wrocławskiego Hospicjum, drudzy roznosili ulotki, rozdawali balony, kalendarze, gazetki informacyjne i krówki polonadziejówki. Jeszcze inni zachęcali odwiedzających do pomocy dzieciom podczas finału akcji,

który odbędzie się

26. kwietnia 1013r. 
Żadnemu wolontariuszowi nie schodziły z twarzy uśmiechy. każdy dobrze się bawił, a przy tym wspierał

Hospicjum dla Dzieci we Wrocławiu.

 

***

„Pomaganie innym jest dobrą sprawą. Cieszę się, że mogłem w Dzień Otwarty choć trochę pomóc chorym dzieciom. Sprawia mi to wielką satysfakcję. Byłem szczęśliwy, że w tak zwykły sposób umilam życie innym.” - Bartłomiej Kłak

***

„Sobotni wolontariat bardzo mi się podobał. Czułam wielką chęć do niesienia pomocy potrzebującym.” - Justyna Pasturek

***

„Cieszę się , że choć trochę mogłam pomóc w Dzień Otwarty. Dzięki tym małym uczynkom mogliśmy namalować uśmiech na twarzyczkach chorych dzieci. Pomaganie, jest to wspaniała rzecz!”- Adrianna Styś

***

 

Artykuł przygotowała,

Ania Bronowicka, klasa 2r

 

~ ~ ~

 

 

Dnia 6.04.2013 w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Rozpoczął się oficjalnym powitaniem przez panią Dyrektor wszystkich szóstoklasistów i ich rodziców. Każda sala miała przygotowany pokaz sukcesów i niezwykłych talentów. Największą uwagę przykuła pracownia chemiczna.

 

Szkolny wolontariat działający przy Samorządzie Uczniowskim zorganizował również zbiórkę pieniędzy dla chorych dzieci z wrocławskiego hospicjum. Za niewielką kwotę, darczyńcy otrzymywali balon, kalendarz, ulotkę bądź krówkę polonadziejówkę. Przed salą 132 wystawialiśmy przygotowane prace na temat Pól Nadziei. To coroczna kampania organizowana przez Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Polega na sadzeniu żonkili, które są symbolem nadziei. Na wiosnę zbieramy kwiaty, kwestujemy, pozyskując pieniądze na rzecz domowego hospicjum.

 

W tym miejscu przypominam również, że 26.04.2013 (piątek) odbędzie się

WIELKI FINAŁ „PÓL NADZIEI”.

Szkolni wolontariusze będą kwestować po całej Żórawinie. Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Żórawina do wzięcia udziału w naszej akcji, abyśmy razem choć trochę mogli umilić życie chorym dzieciom.

 

Dzień Otwarty wyszedł perfekcyjnie! Udał się każdy drobny szczegół, a ja cieszę się z tego, że razem z moimi przyjaciółmi zapoczątkowaliśmy kolejną akcję pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom.

 

 

Artykuł przygotował,

Bartłomiej Kłak, klasa 2r