PLATFORMA EDUKACYJNA


„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Jan Paweł II

 

 

„Pola Nadziei” to piękna akcja zapoczątkowana przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Anglii. W naszym kraju zaistniała dzięki Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. Jej cel jest prosty- uzyskanie pieniędzy na rzecz opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi z Wrocławskiego Hospicjum.


Chcąc dobrze się przygotować do akcji w dniu 27.02.2013r. wzięliśmy udział w szkoleniu edukacyjnym. Podczas którego obmyślaliśmy działania na wiosenny finał.
Pierwsza zbiórka, wprowadzająca do akcji, odbyła się w naszej szkole 06.04.2013r. w trakcie Dnia Otwartego. Rodzice oraz społeczność szkolna mieli okazję przyjrzeć się działaniom wolontariatu, dokonaniom z poprzednich lat, a także wspomóc akcję.


26.04.2013r. rozpoczęliśmy finał Pól Nadziei. W tym roku znowu cebulki kwiatowe nie przyjęły się. Jednak dzięki uprzejmości pani Małgorzaty Stypy z kwiaciarni La Vida we Wrocławiu, która dostarczyła nam ponad 200 kwiatów mogliśmy stanąć w pełnej gotowości na wyznaczonych stanowiskach.

 

Tak też zbiórki przeprowadziliśmy nie tylko na terenie naszej szkoły, lecz również kwestowaliśmy pod marketem Dino oraz przed kościołami w: Wilczkowie, Przecławicach i Starym Śleszowie. Bardzo dziękujemy proboszczom: Henrykowi Główce oraz Adamowi Andrejczukowi za wyjątkowe zaangażowanie się w pomoc na rzecz Hospicjum dla Dzieci we Wrocławiu.

Wszyscy darczyńcy otrzymywali od naszych wolontariuszy małe upominki: żonkile, gazetki propagujące działania fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci- „Promyki nadziei”, ulotki informacyjne, kalendarze naścienne, żonkilowe broszki i błękitne balony.


Głównym celem naszych działań było umożliwienie bardzo chorym dzieciom pobytu w domu z rodziną oraz zapewnienie opieki lekarza, pielęgniarki, rehabilitanta i psychologa.

Akcja wypadła pozytywnie. Nawet pogoda nam dopisała! Wydaje nam się, że zebraliśmy sporo pieniędzy, gdyż wszystkie puszki były wypełnione po brzegi i bardzo ciężkie. Jesteśmy ogromnie wdzięczni mieszkańcom gminy Żórawina oraz pracownikom Urzędu Gminy za aktywny udział w tegorocznym finale! Cieszymy się, że mogliśmy pomóc innym oraz przyczynić się do spełnienia marzeń chorych dzieci. Branie udziału w Polach Nadziei zawsze skłania nas do przemyśleń i uwrażliwia na ludzką krzywdę.

 

Paweł Nizioł, Adrianna Styś, Kamila Rakowska, Monika Lichwa

klasa, 2r