PLATFORMA EDUKACYJNA

6. Zaangażowanie szkoły i uczniów w akcję charytatywną o zasięgu ogólnopolskim. Ocena na podstawie sprawozdania, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.

 

Długo nasi wolontariusze zastanawiali się nad wsparciem akcji charytatywnej, by móc zrobić coś, czego jeszcze w naszej szkole nie było. Pomysł właściwie sam zgłosił się do nas. Od lat wspieramy Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz Przylądek Nadziei, który na stronie internetowej ogłosił ogólnopolską akcję „Podaruj pluszowego misia małym pacjentom Przylądka Nadziei”. Cel akcji był całkiem prozaiczny, pokazać dzieciakom, które większość życia spędzają w szpitalu, że mają wielu bliskich wokół siebie.

 

Akcja spodobała nam się zwłaszcza dlatego, że pierwszy raz od dawna nie zbieraliśmy artykułów spożywczych, pieniędzy, pościeli, pomocy szkolnych, tylko zwyczajne pluszaki, które miały podarować… uśmiech.

 

W zbiórkę udało nam się zaangażować społeczność lokalną. Na stronie szkoły został zamieszczony plakat informujący o akcji, a na terenie gimnazjum rozwieszono papierowe plakaty z wielkim hasłem „Gimnazjaliści, pluszakujcie się!”. Uczniowie przynieśli w sumie 60 misiaków, jednak łączna liczba prawie się podwoiła, gdy mieszkańcy gminy Żórawina przybyli z kolejnymi maskotkami.

 

Wolontariusze Przylądka Nadziei otrzymali pluszową przesyłkę 24 listopada, tak by następnego dnia w Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia maskotki mogły trafić w ramiona dzieci.

 

Zbiórkę Przylądek Nadziei podsumował w artykule: „Jesteśmy pluszowym centrum Polski” na swojej stronie internetowej (http://naratunek.org/aktualnosci/jestesmy-pluszowym-centrum-polski/), a o akcji poinformowała  nawet telewizja TVN24 (http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/wroclaw-misie-dla-pacjentow-przyladka-nadziei,694950.html )