PLATFORMA EDUKACYJNA

Zad. 9. Przeprowadzenie akcji samopomocy na rzecz uczniów w szkole np. „Poczytaj mi kolego”, pomoc w nauce, podczas dyżurów na przerwach itp. Ocena na podstawie sprawozdania, zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.

 

Niebawem egzaminy. Tygodnie mijają zbyt szybko. Im bliżej wielkiego gimnazjalnego wyzwania, tym nudniejsze wydają się powtórki.  Na książki trzecioklasiści powoli patrzeć nie mogą, stres ściska żołądek, a pustka w głowie zdaje się nie mieć końca.

 

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie- uczniom postanowili przygotować mini-powtórkę. Korytarze ozdobiono zielono- żółtą bibułą, która wprowadzała luźny, wiosenny nastrój, a z której zwieszono karty z krótkimi informacjami o polskich noblistach. Szkolne filary okleili poprawną odmianą, na schodach przyczepili najważniejsze tytuły szkolnych lektur (wraz z autorami, o których podczas egzaminu łatwo zapomnieć.) Z sufitu, z papierowego lampionu, zwisały ciekawe cytaty przydatne również na sprawdzianach!

Uczniom bardzo podobał się ten dzień. Wesoła powtórka pozwoliła lekko i przyjemnie przypomnieć materiał. Wiemy już, że szkolny Samorząd nad pewno przed egzaminami zechce tę akcję powielić.