PLATFORMA EDUKACYJNA

W poniedziałek, 20 maja br., reprezentacja Gimnazjum w składzie: Lena Czerwony, Oliwia Socha, Bartek Ławrynowicz i Kuba Nitecki wraz z opiekunem p. Andrzejem Kondrackim udała się do Nowej Rudy, gdzie brała udział w XVII Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy "Pierwsza Pomoc". Uczestnicy mieli do rozwiązania test z zakresu teoretycznej wiedzy o pierwszej pomocy oraz pięć zadań praktycznych (np. ratowanie osoby poszkodowanej w wypadku komunikacyjnym). Rozwiązując zadania uczniowie musieli wykazać się zimną krwią, umiejętnościami praktycznymi oraz współpracą. Odbył się także pokaz strażacki, dzięki któremu mogli zobaczyć pracę straży pożarnej na miejscu zdarzenia.

Reprezentacja Gimnazjum zajęła II miejsce w kategorii do 16 lat.

 

Uczniom i opiekunowi serdecznie gratulujemy!

 

 

   W dniu 7 grudnia 2018r. w Jaszkotlu odbyły się powiatowe zawody w tenisie stołowym. Udział wzięło 6 szkół reprezentujące swoje gminy.

Przed zawodami rozlosowano zespoły do dwóch grup.

Gimnazjum w Żórawinie rywalizowało z Szkołą Podstawową w Sobótce i Szkołą Podstawową w Czernicy. Po zaciętych pojedynkach zajęliśmy drugie miejsce w swojej grupie i przyszło nam walczyć o trzecie miejsce w powiecie wrocławskim. Kacper Stańko, Bartek Fołta i Michał Sypniewski stanęli na wysokości zadania i ostatecznie wygrali 3:0, zdobywając trzecie miejsce.

Drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom i puchar.

W dniu 26 listopada w Żórawinie odbyły się gminne zawody w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców.

Naszą szkołę reprezentowały: Oliwia Socha, Anna Jankowska i Andżelika Cudzich, które zajęły 2 miejsce. 

W drużynie męskiej: Kacper Stańko,  Michał  Sypniewski i Rafał Łoziński zajęli 1 miejsce
 
Serdecznie gratulujemy.

21 maja 2018 uczniowie klasy III E:  Wiktoria Jazienicka, Emilia Bazylińska, Kaja Miedzińska i Kacper Targoni wzięli udział w Nowej Rudzie w XVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy "Pierwsza Pomoc". Uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy o pierwszej pomocy oraz sprawdzeniu umiejętności praktycznych. Na miejscu otrzymaliśmy ciepły posiłek i oprócz turnieju można było obejrzeć strażaków w pozorowanej akcji ratunkowej oraz, na specjalnym symulatorze, doświadczyć dachowania samochodem.

Opiekunem uczniów był p. Andrzej Kondracki.

Kacper Targoni kl. III E