PLATFORMA EDUKACYJNA

 

Organizacja Youth for Understanding w ramach swoich działań statutowych prowadzi szkolenia dla dzieci i młodzieży dotyczące tematów międzykulturowości, tolerancji oraz różnorodności. Z wielką chęcią skorzystaliśmy z tej możliwości! Pani Marta Bednarczyk i wolontariuszka Alina Martyniak poprowadziły sześć warsztatów – po jednej dla każdej klasy, za co serdecznie dziękujemy.

 

Na warsztatach mogliśmy zrozumieć jak czują się osoby, które wchodzą do nowego środowiska i w jaki sposób możemy pomóc im poczuć się swobodnie w nowym gronie znajomych. Zajęcia były bardzo ciekawe i dzięki nim zrozumiałam, że wcale nie jest tak łatwo zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu – opowiada jedna z uczennic naszego Gimnazjum.

 

W ramach tego spotkania pani Marta opowiedziała też o możliwości wymiany uczniowskiej do innych krajów, a także podzieliła się z uczniami swoim doświadczeniem rocznego pobytu Finlandii, dzięki któremu potrafi się posługiwać tym trudnym fińskim językiem. Jeśli jesteście zainteresowani wymianą uczniowską albo staniem się wolontariuszem dużej międzynarodowej organizacji – zapraszamy do przejrzenia strony YFU.