PLATFORMA EDUKACYJNA

 

Z okazji Tygodnia Profilaktyki do naszej szkoły został zaproszony st. sierż. Bartosz Mrówka. Policjant poruszył bardzo ważne dla nas tematy – przede wszystkim cyberbezpieczeństwa, odpowiedzialności karnej i cywilnej hejtu w internecie oraz konieczności zabezpieczania swoich prywatnych kont na portalach społecznościowych.

 

Poruszona została kwestia moralnej odpowiedzialności za stosowanie przemocy w internecie – st. sierżant odnosząc się do swojej praktyki zawodowej, powiedział, że prawdziwą ofiarą stosowania agresji nie są osoby dotknięte przemocą, a właśnie jej sprawcy. Dlaczego? Pomijając fakt, że otrzymują za nią należytą karę, przede wszystkim według niego są to osoby, które w ten sposób muszą sobie rekompensować swoje słabości i trudności życiowe. Ważne jest zatem by pomocą objąć zarówno osoby owej przemocy doświadczające, jak i sprawców oraz świadków zdarzenia. Warto pamiętać, że warto zgłaszać przypadki cyberprzemocy na policję – aż 2 na 3 sprawy zostają rozwiązane!

 

Więcej o cyberprzemocy i tym, jak sobie z nią radzić przeczytacie w TYM artykule. :) Policjant chętnie odpowiadał na zadawane przez uczniów pytania i w rzeczowy sposób rozwiewał ich wątpliwości dot. postępowania zgodnie z prawem. Bardzo dziękujemy st. sierż. Bartoszowi Mrówce za to pouczające spotkanie!