PLATFORMA EDUKACYJNA

 

Szczegółowe informacje dotyczące piłkarskich rozgrywek MUNDIAL 2018 można znaleźć na Naszej gazetce szkolnej, która znajduje się na korytarzu szkolnym.

Zachęcamy również do wzięcia udziału i kibicowania podczas szkolnego turnieju „Nasz Mundial”.  Rozgrywki międzyklasowe odbędą się 1 czerwca.

Katarzyna Staszkiewicz

 

 Ostatnio bardzo dużo działo się w świecie sportu. Igrzyska Olimpijskie w Pyongyangu definitywnie przyćmiły pozostałe wydarzenia, bowiem wciąż nie możemy zapomnieć o sukcesach naszej reprezentacji.

Mimo wszystko, poza Igrzyskami, niedawno odbyły się 17. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce i to właśnie o nich, jak i o naszym złotym medaliście Olimpijskim- Kamilu Stochu przeczytać możecie na szkolnych korytarzach, do czego serdecznie zapraszamy.

 

 

  Katarzyna Staszkiewicz

Reprezentacja Polski na Zimowych Igrzyskach w Pjongczang wywalczyła dwa medale - oba w skokach narciarskich. Złoto Olimpijskie wywalczył Kamil Stoch, który triumfował w konkursie indywidualnym na dużym obiekcie. Brązowy medal w konkursie drużynowym zdobyli Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, który już po raz czwarty stanął na podium igrzysk.

 

Łącznie biało-czerwoni mają w dorobku 22 medale zimowych igrzysk, w tym siedem złotych i srebrnych oraz osiem brązowych. Aż dziewięć jest dziełem skoczków.

 Stoch jest siódmym polskim sportowcem, licząc igrzyska zimowe i letnie, który może się pochwalić czterema olimpijskimi medalami. Trzy z nich są najcenniejszego kruszcu. Liderką zestawienia polskich multimedalistów pozostaje Irena Szewińska z siedmioma krążkami (3-2-2).

 

 Pięć zdobyła biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk i szermierz Jerzy Pawłowski, a po cztery - poza Stochem - mają lekkoatleta Robert Korzeniowski, szermierz Witold Woyda i skoczek narciarski Adam Małysz.

 Wszystkim zawodnikom Igrzysk Olimpijskich gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Więcej informacji na szkolnej gazetce.

Katarzyna Staszkiewicz

 

 

 

W  dniach 13-14.02.2018 w Siechnicach odbyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej.  W żeńskiej Reprezentacji Naszej szkoły znalazły się: Oliwia Socha, Lena Czerwony, Natalia Piątek, Julia Marcinkiewicz, Weronika Tarnogrodzka, Aleksandra Jankowska, Nikola Ćwiek, Emilia Bazylińska, Wiktoria Jazienicka, Kaja Miedzińska, Karina Łoś i Oliwia Żynel, natomiast w drużynie męskiej zagrali: Michał Kruczek, Wojtek Mucha, Jakub Głodowski, Łukasz Kotowski, Wojtek Kuriata, Wojtek Zieliński, Jakub Aleksa, Mateusz Hanuszkiewicz, Mikołaj Wojciechowski, Mateusz Kuriata i Bartek Kubiak.

Niestety w tegorocznych rozgrywkach nie sklasyfikowaliśmy się na najwyższych pozycjach, lecz mamy nadzieję, że wyciągnięte wnioski i mobilizacja do dalszej pracy zaowocuje sukcesami w przyszłości.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Katarzyna Staszkiewicz

 

 

 
W dniu 9. lutego rozpoczęły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Korei Południowej w Pjongczangu. Polska Kadra Narodowa liczy 58 osób w tym 26 kobiet i 32 mężczyzn. Nasi reprezentanci biorą udział w następujących konkurencjach: skoki narciarskie, biathlon, bobsleje, łyżwiarstwo figurowe, short track, biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie i dowolne, kombinacja norweska, snowboard, saneczkarstwo, łyżwiarstwo szybkie. 
 
Więcej szczegółów na temat Igrzysk znajduje się na Naszej szkolnej gazetce, na której wkrótce pojawią się aktualne wyniki.  
 
Wszyscy mocno trzymamy kciuki za Naszą wspaniałą reprezentację.
Katarzyna Staszkiewicz
 

Podkategorie