PLATFORMA EDUKACYJNA

W marcu w Naszej szkole została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Sporcie i Kulturze Fizycznej organizowana przez Olimpus, w której wzięło udział 333 uczestników.

Naszą Szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy 2e: Dominik Zieliński,

który zajął 25. miejsce  i Tomasz Chrzanowski, który sklasyfikował się na 28. pozycji.

Testy składały się z 30 pytań dotyczących sportu, z którymi uczniowie uporali się bardzo dobrze,

o czym świadczą powyższe wyniki.

Uczniom serdecznie gratulujemy!

 

 

Wielkimi krokami zbliża się Mundial!

 

 

 

Szczegółowe informacje dotyczące piłkarskich rozgrywek można znaleźć na Naszej gazetce szkolnej, która znajduje się na korytarzu szkolnym.

 

 

Zachęcamy również do wzięcia udziału i kibicowania podczas szkolnego turnieju „Nasz Mundial”.  Rozgrywki międzyklasowe odbędą się 1 czerwca.

 

W piątek 27.10.2017 o godzinie 16:30 uczniowie naszej szkoły pojechali na mecz piłki nożnej Śląsk Wrocław przeciwko Pogoni Gdańsk, który odbył się na stadionie miejskim we Wrocławiu. Opiekunem był pan Andrzej Kondracki.

Piłkarze bardzo dobrze grali, a mecz przyniósł wiele emocji. Zespół gospodarzy wygrał 3:0.

Wszyscy uczniowie wspaniale się bawili. Na stadionie panowała świetna atmosfera, a publiczność zachęcała swoich ulubieńców do walki oklaskami i śpiewem. Po zakończeniu meczu każdy miał szansę zdobyć zdjęcia z autografami piłkarzy.  Chociaż pogoda nie sprzyjała, i tak wszyscy byli zadowoleni ze wspólnie spędzonego wieczoru!

 

Andżelika Cudzich uczennica klasy 2B - zawodniczka Polskiej Federacji Combat-Kolaki Klun Sportowców i sztuk walki „DOSAN”, która sama o sobie pisze tak:

„Moim trenerem jest Pan Leszek Żernasekow. Prowadzi on zajęcia na które uczęszczam już 4 lata. Odbywają się w szkole podstawowej im. Jana Pawła w Wilczkowie. Ćwiczymy na nich sztuki walki, obronę przed atakami za ubranie oraz ręce, obronę przed nożem i  duszeniem oraz wykopy. Walczymy również softami lub kijami oraz w zbroi Armez. Na zajęcia uczęszcza 5 osób. Na zawody jeździłam do Oleśnicy, Twardogóry, Żagania i Krakowa. Na każdych zawodach zdobywałam medale, ale i także większe umiejętności i nowe znajomości.”

Ostatnie zawody w których walczyła Andżelika to EUROPEAN CHAMPOINSHIP w Krakowie 2017r gdzie zajęła II i III miejsce.

Gratulujemy Andżelice i życzymy dalszych sukcesów sportowych.


W dniu 20.09.2017  w Długołęce odbyły się powiatowe zawody w szkolnej lidze LA.

 Naszą szkołę reprezentowali: Matylda Dubiniak, Malwina Gadzińska, Aleksandra Jankowska, Marta Jarosz, Klaudia Kolano, Kaja Miedzińska, Natalia Morawska, Oliwia Socha, Kamila Struczyńska, Milena Słobodzian, Milena Świderek, Oliwia Żynel, Kacper Bronowicki, Tomasz Chrzanowski, Kacper Dołęga-Kozierowski, Bartłomiej Folta, Krystian Hubicki, Michał Jakubowski, Michał Kruczek, Emil Książek, Bartłomiej Kubiak, Michał Lech, Dominik Zieliński. 

Na podium stanęli: 

- Aleksandra Jankowska 3 miejsce w pchnięciu kulą

- Bartłomiej Kubiak 3 miejsce w biegu na 300 metrów 

 -Dominik Zieliński 3 miejsce w biegu na 1000 metrów 

- Michał Jakubowski 3 miejsce w skoku w dal 

- Kacper Bronowicki 2 miejsce w pchnięciu kulą

- Kacper Dołęga-Kozierowski 1 miejsce w pchnięciu kulą

 

W klasyfikacji drużynowej 3. miejsce zdobyły dziewczęta a chłopcy zajęli 5. miejsce.  

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

 

 

Zawodnicy drużyny WKS Śląsk Wrocław pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie gimnazjalistów i 22 listopada odwiedzili naszą szkołę (filmowa relacja ze spotkania --> KLIK).

Spotkanie z piłkarzami odbyło się w hali sportowej, która specjalnie na tę okazję została przystrojona w czerwono- zielone barwy. Stanęła w niej również specjalna tablica prezentująca klubowe plakaty i ciekawostki o przybyłych do szkoły gościach. Gimnazjum w Żórawinie odwiedzili - Joan Angel Roman, Mario Engels i Mariusz Idzik. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie uczniów, a młodzi szkolni piłkarze, specjalnie na przyjazd zawodników przygotowali klubowe szaliki i koszulki na podpisy gwiazd Ekstraklasy.

 

Szkolne koło teatralne O’ koło przywitało zawodników najnowszym światowym trendem. Wystylizowani na przykładnych uczniów zaimprowizowali scenkę z życia szkolnego korytarza przed przyjazdem ważnych gości w stylu modnego (klik na nazwę to pokaże się film-->)  Mannequin Challenge. Zawodnicy podchwycili pomysł i przystąpili wraz z naszymi uczniami do wspólnego projektu.

Przybyły z zawodnikami spiker sprawnie wprowadził naszych uczniów w historię klubu. Gimnazjaliści zaskoczyli go znajomością odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Przedstawiciel kibiców opowiadał o odpowiednim zachowaniu na meczach, o odpowiedzialności za brak kultury na stadionie oraz o wspaniałych emocjach towarzyszących prawdziwemu kibicowaniu. Zawodnicy natomiast porównywali grę w zagranicznych klubach (Barcelona, Manchester City) z klubem WKS Śląsk Wrocław, opowiadali atmosferze panującej w szatni przed meczami, emocjach podczas gry na boisku oraz rywalizacji i przyjaźniach między piłkarzami.

Po części oficjalnej przedstawiciele wrocławskiego klubu rozdawali autografy, pozowali do zdjęć grupowych, odpowiadali na najtrudniejsze i prywatne pytania uczniów, a przede wszystkim wyszli zza stołów i tak długo, jak uczniowie tego od nich oczekiwali, pstrykali z nimi indywidualne selfies!

 

Za nami bardzo przyjemne spotkanie, a przed nami następne- na meczu Śląska w najbliższą niedzielę.

 

 

Andrzej Kondracki, Ania Lemke- Sławińska