PLATFORMA EDUKACYJNA


Dnia 25 września, pod opieką pana Andrzeja Kondrackiego wybraliśmy się wieloosobową grupą na Powiatowe Zawody w Lekkiej Atletyce do Długołęki. Zebraliśmy się wcześnie w szkole, by móc wyruszyć o 08:00.Pod szkołą czekał na nas autobus, którym udaliśmy się na miejsce zwodów. Po przyjeździe każdy z nas zajął się rozgrzewką, by dobrze przygotować się do swoich konkurencji. Chwilę później zawody oficjalnie się rozpoczęły. Na początku odbyły się biegi na sześćset, tysiąc i trzysta metrów chłopców i dziewcząt, następnie bieg na sto metrów i skok w dal dziewcząt. Później pchniecie kulą chłopców i dalej bieg na sto metrów oraz skok w dal. Przedostatnią konkurencją był pchnięcie kulą dziewcząt. Na sam koniec odbyły się biegi ze sztafetą. Konkurencja była duża, jednak wiele przedstawicieli naszej szkoły zajęło wysokie miejsca.
W konkurencjach dziewcząt:
Pchnięcie kulą:
II miejsce otrzymała Julia Marcinkiewicz,
W konkurencjach chłopców:
Pchnięcie kulą:
III miejsce otrzymał Radek Wojciechowski,
II miejsce otrzymał Patryk Mierzyński,
Bieg na trzysta metrów:
III miejsce otrzymał Mateusz Olesiński,
Skok w dal:
III miejsce otrzymał Patryk Tomaszewski,
Bieg na tysiąc metrów:
I miejsce otrzymał Bartek Kubiak.
Drużynowo dziewczyny zdobyły IV miejsce, a chłopcy II.
Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, szczególnie, że nasze osiągnięcia są dość wysokie i liczymy, iż czeka nas jeszcze wiele takich wyjazdów w przyszłym roku.

W dniu 4-5.06.2018r odbyły się powiatowe zawody w siatkową piłkę plażową w Kamieńcu Wrocławskim.

Dziewczęta z Naszej szkoły w składzie: Kaja Miedzińska, Karina Łoś oraz Natalia Piątek wywalczyły 3. miejsce.

Panowie w składzie Jakub Głodowski i Mikołaj Wojciechowski zajęli 5. miejsce.

Gratulujemy !

 


 

 

W marcu w Naszej szkole została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Sporcie i Kulturze Fizycznej organizowana przez Olimpus, w której wzięło udział 333 uczestników.

Naszą Szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy 2e: Dominik Zieliński,

który zajął 25. miejsce  i Tomasz Chrzanowski, który sklasyfikował się na 28. pozycji.

Testy składały się z 30 pytań dotyczących sportu, z którymi uczniowie uporali się bardzo dobrze,

o czym świadczą powyższe wyniki.

Uczniom serdecznie gratulujemy!

 Katarzyna Staszkiewicz

 

 

 

W piątek 27.10.2017 o godzinie 16:30 uczniowie naszej szkoły pojechali na mecz piłki nożnej Śląsk Wrocław przeciwko Pogoni Gdańsk, który odbył się na stadionie miejskim we Wrocławiu. Opiekunem był pan Andrzej Kondracki.

Piłkarze bardzo dobrze grali, a mecz przyniósł wiele emocji. Zespół gospodarzy wygrał 3:0.

Wszyscy uczniowie wspaniale się bawili. Na stadionie panowała świetna atmosfera, a publiczność zachęcała swoich ulubieńców do walki oklaskami i śpiewem. Po zakończeniu meczu każdy miał szansę zdobyć zdjęcia z autografami piłkarzy.  Chociaż pogoda nie sprzyjała, i tak wszyscy byli zadowoleni ze wspólnie spędzonego wieczoru!

 

Andżelika Cudzich uczennica klasy 2B - zawodniczka Polskiej Federacji Combat-Kolaki Klun Sportowców i sztuk walki „DOSAN”, która sama o sobie pisze tak:

„Moim trenerem jest Pan Leszek Żernasekow. Prowadzi on zajęcia na które uczęszczam już 4 lata. Odbywają się w szkole podstawowej im. Jana Pawła w Wilczkowie. Ćwiczymy na nich sztuki walki, obronę przed atakami za ubranie oraz ręce, obronę przed nożem i  duszeniem oraz wykopy. Walczymy również softami lub kijami oraz w zbroi Armez. Na zajęcia uczęszcza 5 osób. Na zawody jeździłam do Oleśnicy, Twardogóry, Żagania i Krakowa. Na każdych zawodach zdobywałam medale, ale i także większe umiejętności i nowe znajomości.”

Ostatnie zawody w których walczyła Andżelika to EUROPEAN CHAMPOINSHIP w Krakowie 2017r gdzie zajęła II i III miejsce.

Gratulujemy Andżelice i życzymy dalszych sukcesów sportowych.