PLATFORMA EDUKACYJNA

Rok szkolny 2013/2014 został ogłoszony przez resort edukacji Rokiem Szkoły w Ruchu. Jego celem jest promocja aktywnego trybu życia, kształtowanie prawidłowych nawyków u dzieci oraz podejmowanie działań na rzecz ich bezpieczeństwa.

Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie również dołączyło do programu i znalazło się na mapie szkół, dla których ruch jest ważny!

 

Rok szkoły w ruchu - link do strony

 

 

Nasze działania

 

 W Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie odbywają się zajęcia z tańca nowoczesnego. Uczniowie mają okazje nauczyć się podstaw hip hopu i elementów innych stylów. Zajęcia prowadzone są przez p. Piotra Polarskiego - zwycięzcę zawodów Łomża 2007 (hip-hop formacje), zdobywcę drugiego miejsca Piła 2008 (hip-hop formacje), Łomża 2008 (hip-hop formacje), 3 miejsca - Łomża 2008 (hip-hop mini-formacje) i czwartego Piła 2008 (breakdance).

Uczennice, które prezentują się na poniższym filmie, tańczą razem od lutego 2014 roku.

 

 

 

Wokół nas już wiosna, a my jeszcze wspominamy dwa zimowe wyjazdy...

 

15 stycznia z samego rana, pod opieką Pana Andrzeja Kondrackiego, kilkunastoosobową grupą, pojechaliśmy do Wrocławia, aby sprawdzić swoją sprawność na lodowisku.

Kiedy tylko założyliśmy na siebie łyżwy i kaski, odważnie weszliśmy na taflę lodowiska. Niektórzy mieli okazję, żeby pochwalić się swoimi łyżwiarskimi umiejętnościami, inni korzystali z pomocy sympatycznych instruktorów i raczej niepewnie poruszali się bliżej barierek. Czas minął szybko i chociaż mieliśmy apetyt na więcej, już mocno zmęczeni zeszliśmy do szatni.

Tam, ku naszemu zdziwieniu, spotkaliśmy Panią Dyrektor, której czym prędzej opowiedzieliśmy o wszystkich naszych wrażeniach... Zima już, mam nadzieję, za nami, więc nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na więcej takich wyjazdów w przyszłym roku.

 

Aleksandra Kuźniarska , kl.II R

 

 

18 lutego grupa miłośników nart i snowboardu wybrała się wraz z opiekunami do Zieleńca. Autobus wyruszył spod gimnazjum o godzinie 8:00, a dwie godziny później byliśmy już na miejscu. Mimo dodatniej temperatury udało nam się zobaczyć trochę śniegu, a promienie słońca umilały aktywny wypoczynek. Na szczęście stoki były przygotowane jak należy i wszyscy bawiliśmy się przednio, oczywiście przestrzegając zasad bezpieczeństwa na stoku.

Po pięciu godzinach na deskach i nartach zadowoleni i bardzo zmęczeni udaliśmy się do autobusu. Oczywiście, mamy nadzieję na więcej narciarskich wrażeń w następnym sezonie. Oby pogoda dopisała...

 

Karolina Stolecka, kl. IIIr

 


 

Konspekt zajęć

 

 

 

 

Konspekt do lekcji Piramidy

 

  

Konspekt do Zajęć rekreacyjnych

 

 

Zajęcia strzeleckie

Strzelnica WKS Śląsk

we Wrocławiu

W ramach szerokiej oferty zajęć pozalekcyjnych, odbył się wyjazd na strzelnicę klubu sportowego WKS Śląsk.